čtvrtek 5. ledna 2017

Pokřivená optika 7.část ....( Mírné varování ... 12+)„ krásné ráno Henriku , jak jsi se vyspal ? “ Henrik rychle odepsal a optal se též , čas rychle utíkal když si psali , nemohl se dočkat až se znovu setkají .

 Až pohledí do těch šedomodrých očí  , mohl by ho někdy pozvat na večeři , samozřejmě u sebe doma aby unikli zvědavým pohledům , nechtěl abych ho vyhodili z práce , líbilo se mu tam a jistě by to přineslo i velký skandál .

Vánoce proběhly v poklidném duchu, Isak si rozbalit dárky a měl z nich velkou radost, sám daroval mámě pár balíčků. Henrik zakoupil dárek pro svého mazílka a poslal balík s dárky bratrovi a jeho rodině. 

Po vánocích odcestoval Isak k otci na sever ,  jeho otec si na něj udělal pár dní volna, což se rovnalo téměř zázraku,  u večeře si povídali a on se ho vyptával na školu, Isak vyprávěl o známkách, učitelích, večírku ve škole… samozřejmě vynechal pár informací o uderu do hlavy a líbání výchovního poradce. Ale i o něm se okrajově zmínil. „ Je na škole nový, ale je milý a přátelský a není nespravedlivý jako ten předtím “ „ hmmm to je zajímavé a  jak se jmenuje “ „ Henrik, Henrik Åkerlund, dokonce napsal knihu “ Isak zpozoroval, že se otec napjal a z tváře mu zmizel úsměv  …. „ jak vypadá ? “
„ No má delší vlasy po ramena, blonďaté, brýle… je hubený , trochu strniště , zelené modré oči ….“ A jeho otec ztratil pochyby , bylo mu jasné , že je to on  , mohlo jít o shodu jmen , ale ta kniha  a podoba …byl to on . Snažil se vypadat , že je vše v pořádku a nic ho nevyvedlo z míry , ale jeho syn na něj koukal  zvláštním pohledem . Usmál se na něj a dolil pití . Po večeři se koukli na film a šli spát , Isak nemohl spát , napsal Henrikovi pár smsek , a rozhodl se , že další den mu napíše email z otcova počítače , aby mu nebylo smutno , věděl že je doma sám s Jakobem .
Henrik si večer nalil skleničku skotské a rozhodl se pustit si film, Jakob ležel vedle něj a chrupkal, užíval si pohodu ….ale netušil, že se to může rychle změnit . Příštího rána se probudil celý rozlámaný , cítil se unavený  , cítil ostrou bolest v ruce  . S námahou se posadil na posteli a ruku si prohlédl , byla nateklá a mírně nafialovělá , cítil se překvapeně ,  snažil se vzpomenou na večer , ale koukal na film a pak nejspíše usnul … muselo se něco stát , nespal snad z postele ? Asi bude potřeboval lékařskou péči.
Isak v noci nemohl usnout, rozhodl se podívat do otcovi knihovny, zda nenajde nějaké zajímavé čtivo , snad mu pomůže snadněji se pohroužit do říše snů . Objevovaly se zde zajímavé tituly , ale většinu z nich již četl . Chvíli hleděl na  knihy a najednou zjistil , že se dívá přímo na knihu , kterou napsal Henrik , ( Krůček od propasti ) , zarazilo ho to , ale možná proto se jeho otec při zmínce jeho jména tvářil tak divně . Přešel tedy pohledem dál a našel sérii knih od autorů Erik  Axl Sund- vraní dívka , obal ho přilákal a tak otevřel a začetl se , přečetl 98 stran než ho pohltil spánek .
Druhý den napsal email svému drahému, moc mu chyběl , nemohl se dočkat až  ho uvidí. Dokonce se těšil i do školy , nenáviděl školu , ale Henrik z ní dělal snesitelné a příjemné místo , měl zastání a věděl , že může přijít když se dostane do potíží a bude v něm mít oporu .
Výchovný poradce zamířil do nemocnice , kde mu ruku ozdobili slušivou sádrou , při doktorově otázce jak se mu to stalo , se sice zadrhl , ale vymyslel si historku o kluzkých schodů a pádu .  Tušil , že je něco špatně ,  nebylo to poprvé kdy mu výpadky paměti způsobily potíže  a on musel čelit situacím o , kterých nevěděl jak se do nich dostal . Doma zasedl k počítači a odepsal svému havranovi.
„ Isaku , už u toho počítače sedíš věčnost , píšeš nějaké slečně ? “ pronesl jeho otec s humorem „ale tati!“ „ no co , bylo by fajn kdyby sis někoho našel “ „ne slečně napíšu , nezajímají mě “ „ nezajímají ? je ti už 18 “ „ no ano , ale já mám zájem o muže “  trochu váhal , ale nakonec to z něj vypadlo .
„chceš mi říct , že jsi gay ? “ „ no ano , je v tom problém ? “ „ ne , ovšem že ne, takže píšeš klukovi ? “ „vlastně ano  “ „Oh takže ses zamiloval ? “ „Myslím , že ano “ „ Ví o tom máma ? “ „ ne neví, řekneš jí to ? “ „ Ne , až budeš chtít , řekneš jí to sám “
Isak byl rád . že se mohl svěřit , nečekal  že to otec příjme tak klidný .
„Tak jaký je tvůj přítel? “ položil mu otec další otázku a prolomil tak chvíli ticha
„vlastně je moc milý, má rád hudbu , knihy  …, ale je to ještě v začátcích, dali jsme se dohromady na vánočním večírku “

Isak byl velice mile překvapený, s otcem nikdy nevycházel  a tak nečekal , že se sním bude chtít bavit na toto téma.   .   Čas u otce si užil , domů dorazil odpočatý a s dobrou náladou , což jeho máti uvítala , dřív jen seděl ve svém pokoji , moc nemluvil a o úsměvu nemohla být řeč .
„Dnes jsem potkala toho vašeho poradce ve městě se psem “ „ hmm , nevěděl jsem , že má psa“ snažil se tvářit neutrálně . „ Ano , pozdravil mě , ale  já se nemohu zbavit dojmu , že jsem ho již dříve viděla , je mi povědomý “ „Dřív než začal pracovat ve škole ? “ „ ano , mnohem dřív , ale možná si ho jen s někým pletu , o čem je vůbec ta kniha co napsal ? “ „ je to psychologické drama , o mladém klukovi a rodinných problémech “ „Je to z jeho života ? “ „ Tak to nevím , přišlo mi neslušné se ptát “
Isak zasedl k počítači , měl email a poskočilo mu srdce. Henrik se ptal jaká byla cesta od otce , jak se má , byl zvědavý .
Henrik ho pozval na rande , nechtěl aby je spolu někde viděli , to by bylo příliš riskantní , a on nechtěl aby se spustily řeči a spekulace , to by se mohl s prací ve škole rozloučit a dopady na Isakovu rodinu byly katastrofální . Pozval ho tedy k sobě domů , poslal adresu a čas a čekal co jeho přítel odpoví. Ten nadšeně odpověděl, že samozřejmě souhlasí a nemůže se dočkat . To ho velmi potěšilo , dal se do menšího úklidu a do vaření večeře . Prostřel stůl pro dva , což v tomto bytě nikdy neudělal. Pekl zrovna brambory, když se ozvalo zaklepání  a štěkot pejska. Otevřel a vyzval svého společníka , aby šel dál . Ten se přivítal se štěňátkem . „Seznam se , to je Jakob “  „ Je moc  pěkný “ pronesl a sedl si na barovou židli , aby viděl Henrika při vaření  a mohli si povídat . „ Co se ti stalo s rukou Henriku ? „“ „ po pravdě  , nevím …. Ráno jsem se vzbudil a  měl jsem bolesti“ „ Aha , to je divné , stává se ti to často ? “ „ No občas si nemohu na něco vzpomenout , ale zlomeniny to nebývají „“ „ Možná jsi náměsíčný ? “„Servíruje se večeře “ zářivě se usmál . Chlapec zasedl k prostřenému stolu , „ máš to tu moc krásné “ „ děkuji ti , krásný jsi tu ty “ mladík zčervenal a sklopil oči , to přišlo poradci velice půvabné , ale nahlas raději nic neřekl .Po vydatné večeři se usadili na pohovku , Henrik pustil hudbu a přitulili se , po chvíli jejich hlazení přešlo v polibky , nejprve nežné a pomalé , později vášnivé a hluboké .
„Henriku , dost … na chvilku“ vydechl mladík a Henrik se pousmál.
„vzrušuje tě to ? “ zeptal se bez okolků  „ ano a jak “
„neboj se , půjdeme na to pomalu “ prohrábl jeho uhlově černé  vlasy a usmál se . „Díky , víš já nerad bych to uspěchal , nejdřív tě chci pořádně poznat “ „ já tebe též “
„Dáš si sklenku vína ? “ „ moc rád “ Těšili se ze společnosti  toho druhého a dlouho si povídali . Když Isak stál na prahu , Henrik ho vášnivě políbil a popřál mu sladké sny .  „ I tobě , děkuji za večeři , doufám , že to brzo zopakujeme “ „To nepochybně “ Usmál se s příslibem dalších schůzek . Isak šel domů jako omráčený , byl šťastný , ale bude se muset doma v koupelně zbavit napětí .
Poradce  napustil vanu téměř po okraj , i on se potřeboval zbavit napětí , té vášně kterou v něm vzbudil jeho mladý přítel . Vlezl do vany , ruku se sádrou přehodil přes okraj aby si ji nenamočil . Sáhl si rukou do rozkroku  a myslel na něj , jeho erekce se tyčila vzhůru a žádala si pozornosti .Pomalu přejížděl nahoru a dolů , oči přivřené , ústa pootevřená , zrychloval své pohyby  , netrvalo dlouho  a udělal se s Isakovým jménem na rtech. Ještě chvíli ležel ve vaně , poté si stoupl pod proud sprchy a umyl se mýdlem . Dnes se mu bude spát dobře .

Isak doma vlezl pod sprchu též , myslel při laskání na žhavé polibky  a prudce se udělal až se mu zatmělo před očima . Zda s ním jeho polibky dělají tohle , pak pomyšlení na milovaní s ním bylo vzrušující  ještě více.  Trochu se obával , ale přál si až se lépe poznají , aby to byl právě Henrik s kým to zažije .   Nechtěl se choval jako nevybouřený puberták  a byl rád , že Henrik na něj nechce nijak tlačit a chce jej též poznat .


Žádné komentáře:

Okomentovat